• Daruj kúsok seba

• Vianoce sú iste najkrajším obdobím roka pre každého z nás. Avšak, nie každý má možnosť byť na Vianoce doma, v kruhu rodiny a dosýta si vychutnať tú atmosféru pri ozdobenom stromčeku. Preto sme sa my, štvrtáci gymnázia, pod záštitou skvelej pani profesorky Ivety Chovancovej rozhodli takýmto ľudom aspoň o čosi viac priblížiť náladu Vianoc. “Daruj kúsok seba”. Tak znelo heslo vianočnej zbierky pre pacientov interného oddelenia v nemocnici vo Svidníku. Všetci študenti gymnázia sa mohli zapojiť do tejto zbierky a malým darčekom spríjemniť chvíle tým ľudom, ktorí na Vianoce nemôžu byť s rodinou. V darčekoch sa skrývali klasické potreby každého z nás, ktoré berieme ako samozrejmosť. Avšak, práve títo ľudia sú v tomto čase bez týchto vecí. Pohár, uterák, zubná kefka či pasta, šampón, mydlo, káva či čaj, nejaká malá sladkosť a mnoho iných drobností boli predmetmi vianočných darčekov pre pacientov vo Svidníku. Napriek tomu, že to neboli žiadne drahé a hodnotné dary, ale naopak veci, ktoré používame každý deň, veríme, že sme malým darovaním sa pomohli a vyčarili úsmev na tvári práve tým ľudom, ktorí to obzvlášť v tomto vianočnom čase potrebujú.

Timotej Maťaš, 4.A

• Lyžiarsky výcvik 1.A

• Tylicz

Prvý novoročný školský týždeň sme sa my prváci zúčastnili lyžiarskeho výcviku. Tentokrát naše kroky smerovali do Poľska. Hneď v pondelok ráno sme nadšení vycestovali do dedinky Tylicz. Mali sme tam tých najlepších profesorov akých sme mať mohli. Celý týždeň sme väčšinu času trávili na svahu. Skúsení lyžiari si užívali lyžovanie a tí, ktorí na lyžiach stáli prvýkrát, sa lyžovať naučili. Po náročnom čase strávenom na svahu sme sa vynikajúco najedli na našej ubytovni. Tá bola vzdialená od lyžiarskeho strediska cca kilometer. Veľmi sa nám tam páčilo a na celý "lyžiarák" máme len tie najlepšie spomienky.

Daniela Gdovinová, 1.A