• DOFIN ŠKOLENIE V KOŠICIACH

• Určite ste mnohí z vás počuli o programe DofE (Medzinárodná cena vojvodu z Edinburghu), do ktorého je naše gymnázium zapojené od roku 2016. DoFin je novinkou, ktorú tento program ponúka a zameriava sa na finančnú gramotnosť.   Na to, aby sme túto novinku vedeli ponúknuť žiakom na našom gymnáziu, bolo potrebné vyškoliť sa. Koordinátorka programu J. Čorbová a absolventi programu Matej Čorba a Štefan Figeľ sa 4. a 5. júna zúčastnili prvej časti školenia v priestoroch Národnej banky Slovenska.  Spolu so školiteľmi z NBS a nadácie 5 peňazí získali mnoho zaujímavých pohľadov, poznatkov a nápadov ako tento program ďalej šíriť. Od budúceho šk. roka  budú mať možnosť  žiaci zapojení do programu DofE  vrámci oblasti talent a dobrovoľníctvo   začať zaujímať sa  o finančné témy a takto si rozvíjať svoju finančnú gramotnosť.

Mgr. Janka Čorbová

• 📍Z Lipník cez Hermanovce až do Zlatníka📍

•

Študenti nášho gymnázia, ktorí sú zapojení v Medzinárodnej cene Vojvodu z Edinburghu na striebornej úrovni  si poriadne zamakali. Od 11. do 13. júna absolvovali dobrodružnú expedíciu, na ktorej prešli približne 40km. Aj keď im počasie neprialo, úspešne zvládli tieto tri náročné dni. K ich výkonom im blahoželáme!

• Juvenalis 2024

• Mesto Giraltovce každoročne oceňuje najlepších žiakov škôl a školských zariadení ktorí prispievajú k reprezentácii svojej školy ako aj mesta.    Vo štvrtok 13..6.2024  boli do  koncertnej sály domu kultúry pozvaní  žiaci druhého ročníka Peter Breja a Marián Kaščák a žiak prvého ročníka Matej Čorba. Z rúk primátora mesta Pavla Tchuríka  a prednostky mestského úradu Kataríny  Šimkovej obdržali pamätný list mesta Giraltovce a malú pozornosť. Oceneným žiakom srdečne blahoželáme.

• Perfektný deň s našimi drahými starými rodičmi

• ALTÁNOK OBOHATENÝ O BYLINKOVÚ ZÁHRADKU

Vrámci projektu Erasmus+ „Plnohodnotne celým životom“  k nám v piatok, 14.6.2024 zavítali  dôchodcovia. Žiaci zapojení do projektu pozvali svojich starých rodičov a tí s radosťou prijali  pozvanie. Deň sa začal krátkym kultúrnym programom, ktorí si pripravili žiaci siedmeho ročníka  Spojenej školy. Po programe bol hosťom predstavený projekt Erasmus+   a aktivity do ktorých sa žiaci tohto projektu  zapojili. Potom si hostia mali možnosť  prezrieť  Gymnázium a niektorí z nich zaspomínali na svoje štúdium na tejto škole. Nasledovalo občerstvenie, ktoré  s radosťou pripravili žiaci a ich rodičia. A nakoniec, povzbudení kávičkou a chutnými koláčikmi nasledovala výsadba bylinkovej záhradky. Počas výsadby si dôchodcovia vymieňali neoceniteľné  rady a triky, ktoré získali rokmi skúseností.

Pre všetkých  zúčastnených to bolo  veľmi príjemné  a obohacujúce stretnutie. Ešte raz ďakujeme dôchodcom, že prijali naše pozvanie. S ich pomocou sme vytvorili nádherný bylinkový záhon, ktorý skrášľuje okolie nášho Gymnázia.

Mgr. Janka Čorbová