• Thanksgiving

• Dňa 30.11.2023 sme si na našej škole opäť pripomenuli deň Vďakyvzdania (Thanksgiving). Deň Vďakyvzdania je štátnym sviatkom v Amerike. Je znakom vďaky za úrodu počas uplynulého roka. Američania sa každý rok stretávajú práve štvrtý štvrtok v novembri aby si spoločne vychutnali honosnú večeru. Typická večera sa skladá z moriaka, zemiakov, kukurice a tekvicového koláča.V rámci tohto sviatku sme si my, žiaci 1.A triedy, počas desiatovej prestávky pripravili pre učiteľov a žiakov pohostenie. Mohli si pochutnať na šľahačkových koláčoch, bábovke, muffinách, makrónkach a mnohých ďalších dobrotách. Vyzbierané peniažky poputujú na výstavbu komunitnej bylinkovej záhradky v rámci našej školy. Tento deň sme si náramne užili a veľmi sa tešíme na budúci ročník.

Trieda  1.A