• EDUTAJNER – Európa hrou

• Od pondelka 7.10. je v priestoroch nášho Gymnázia dočasne umiestnený EDUTAJNER.

Je to mobilný kontajner, ktorého pomenovanie vzniklo spojením štyroch slov: EÚ, Education, Entertainment a contajner.

Žiaci majú možnosť spoznávať Európu z rôznych uhlov prostredníctvom hier. Jednotlivé triedy absolvujú jednu vyučovaciu hodinu v EDUTAJNERI, počas ktorej hádajú hymny jednotlivých krajín, na slepej mape hľadajú krajiny, priraďujú vlajky a symboly k daným krajinám. Aktivity sú zamerané aj na klimatické zmeny či dezinformácie. Počas týchto aktivít riešia úlohy a tajničku v „Pase Európana“. Nakoniec ich čaká malé rozptýlenie v podobe hier a  virtuálnej reality.

Príležitosť navštíviť EDUTAJNER nemajú len žiaci nášho Gymnázia. Túto možnosť sme ponúkli tak miestnym ako aj okolitým školám.

Európska komisia na Slovensku takto umožnila aj našim žiakom  spoznávať Európu hrou, za čo jej patrí veľká vďaka.

Mgr. Janka Čorbová

• Návšteva školy v Raslaviciach

• Deliť sa o rady, zážitky, skúsenosti je veľmi podstatné... Práve preto sme s radosťou prijali pozvánku na ,,návštevu" od Základnej školy v Raslaviciach. Zúčastnilo sa jej zopár našich gymnazistov a pedagógov dňa 30.9.2024. Celé predpoludnie sme strávili prezentovaním projektov do ktorých sa zapojila naša škola a aj naši hostitelia. Žiaci z Raslavíc nás oboznámili so svojím ERASMUS+ projektom, ktorého výsledkom bola mobilita do Poľska a Česka. My sme im na oplátku predstavili našu mobilitu do Francúzka a na Cyprus. Ukázali sme im aj projekt DofE z ktorého sme sa v pondelok 23.9.2024 zúčastnili bronzovo-strieborného oceňovania. Predstavili sme im aj International English Language Olympiad, ktorá sa odohrala pred mesiacom. Nezabudli sme sa taktiež zmieniť o našom aktuálnom projekte, Euroscola, do ktorej sa aktívne zapájame. Zdvíhame tak povedomie o európskej únii a oboznamujeme ľudí s jej dôležitosťou. Po prednáškach si pre nás žiaci aj učitelia pripravili stanovištia, ktoré mali súvis s ich ERASMUS+ projektom. Sme veľmi radi za túto možnosť podeliť sa o naše skúsenosti a taktiež nabrať novú inšpiráciu od našej susednej školy. Veríme, že takéto priateľské vzťahy nás budú sprevádzať ešte dlhú dobu a budeme sa inšpirovať aj naďalej.

Ema Mária Michlíková 2.A