Novinky
Výsledky prijímacieho konania na šk. rok 2026ú2027
Juvenalis 2026 – oceňovanie úspešných žiakov
Dňa 19. júna 2026 sa v koncertnej sále uskutočnilo slávnostné podujatie Juvenalis,
počas ktorého boli ocenení žiaci za výnimočné študijné výsledky, úspechy v súťažiach,
reprezentáciu školy a aktívny prístup k školskému životu. Každoročne sa týmto podujatím
vyzdvihujú usilovnosť, talent a vytrvalosť mladých ľudí, ktorí svojimi výkonmi šíria dobré
meno školy i mesta Giraltovce.
Naše gymnázium v tomto školskom roku úspešne reprezentovali Matej Čorba (3.A) a
Peter Breja (4.A). Za svoje výsledky a vzornú reprezentáciu školy získali pamätné listy a
vecné ceny ako poďakovanie za ich prácu a dosiahnuté úspechy.
Slávnostnú atmosféru podujatia obohatil aj kultúrny program, na ktorom sa predstavili
naši talentovaní žiaci. Prítomných svojím spevom potešila Karin Kočišová (9.A), ktorú na
klavíri sprevádzal Sebastián Kyjak (2.A).
Oceneným žiakom srdečne blahoželáme a prajeme im veľa ďalších úspechov v štúdiu,
športových, umeleckých i osobných aktivitách. Ich výsledky sú dôkazom toho, že poctivá
práca, vytrvalosť a odhodlanie prinášajú zaslúžené uznanie.
Text a foto: Mgr. Ivana Baranová
Gymnazisti z Giraltoviec objavovali krásy Veľkej Británie
- 6
V dňoch 30. mája až 3. júna 2026 sa študenti nášho gymnázia v Giraltovciach zúčastnili poznávacieho
zájazdu vo Veľkej Británii s cieľom spoznať historické a kultúrne dominanty Anglicka.
Náš program v Londýne bol od začiatku intenzívny. Prvý deň sme začali v Greenwichi pri nultom
poludníku, odkiaľ sme sa loďou po Temži presunuli do centra. Počas pešej prehliadky sme obdivovali
Tower Bridge, previezli sme sa na London Eye, mali sme možnosť naživo vidieť Big Ben, Westminster
Abbey či Buckinghamský palác a mnoho iného. Večer sme strávili v hostiteľských rodinách. Život v
britských domácnostiach bol pre nás skvelou príležitosťou vyskúšať si angličtinu v praxi a zažiť
autentickú miestnu kultúru.
Druhý deň sme venovali Oxfordu. Historické centrum s kamennými univerzitnými internátmi,
fakultami a slávnou knižnicou Radcliffe Camera malo neopísateľnú študentskú atmosféru. Pre
mnohých z nás bol práve Oxford najsilnejším zážitkom celého výletu.
Záverečný deň patril opäť Londýnu. Videli sme Kensington Palace, navštívili interaktívne Science
Museum, prešli sme sa cez Hyde Park a pred odchodom domov sme stihli aj nákupy na známej
Oxford Street. Domov na Slovensko sme sa vracali unavení, ale s množstvom nezabudnuteľných
spomienok a nových skúseností. Hoci cesta autobusom bola únavná, určite na ňu budeme radi
spomínať.
Text a foto: Nelly Antolíková, 2.A