Novinky

          • Juvenalis 2026 – oceňovanie úspešných žiakov

          • Dňa 19. júna 2026 sa v koncertnej sále uskutočnilo slávnostné podujatie Juvenalis,
            počas ktorého boli ocenení žiaci za výnimočné študijné výsledky, úspechy v súťažiach,
            reprezentáciu školy a aktívny prístup k školskému životu. Každoročne sa týmto podujatím
            vyzdvihujú usilovnosť, talent a vytrvalosť mladých ľudí, ktorí svojimi výkonmi šíria dobré
            meno školy i mesta Giraltovce.
            Naše gymnázium v tomto školskom roku úspešne reprezentovali Matej Čorba (3.A) a
            Peter Breja (4.A). Za svoje výsledky a vzornú reprezentáciu školy získali pamätné listy a
            vecné ceny ako poďakovanie za ich prácu a dosiahnuté úspechy.
            Slávnostnú atmosféru podujatia obohatil aj kultúrny program, na ktorom sa predstavili
            naši talentovaní žiaci. Prítomných svojím spevom potešila Karin Kočišová (9.A), ktorú na
            klavíri sprevádzal Sebastián Kyjak (2.A).
            Oceneným žiakom srdečne blahoželáme a prajeme im veľa ďalších úspechov v štúdiu,
            športových, umeleckých i osobných aktivitách. Ich výsledky sú dôkazom toho, že poctivá
            práca, vytrvalosť a odhodlanie prinášajú zaslúžené uznanie.
            Text a foto: Mgr. Ivana Baranová

          • Gymnazisti z Giraltoviec objavovali krásy Veľkej Británie

          • V dňoch 30. mája až 3. júna 2026 sa študenti nášho gymnázia v Giraltovciach zúčastnili poznávacieho
            zájazdu vo Veľkej Británii s cieľom spoznať historické a kultúrne dominanty Anglicka.
            Náš program v Londýne bol od začiatku intenzívny. Prvý deň sme začali v Greenwichi pri nultom
            poludníku, odkiaľ sme sa loďou po Temži presunuli do centra. Počas pešej prehliadky sme obdivovali
            Tower Bridge, previezli sme sa na London Eye, mali sme možnosť naživo vidieť Big Ben, Westminster
            Abbey či Buckinghamský palác a mnoho iného. Večer sme strávili v hostiteľských rodinách. Život v
            britských domácnostiach bol pre nás skvelou príležitosťou vyskúšať si angličtinu v praxi a zažiť
            autentickú miestnu kultúru.
            Druhý deň sme venovali Oxfordu. Historické centrum s kamennými univerzitnými internátmi,
            fakultami a slávnou knižnicou Radcliffe Camera malo neopísateľnú študentskú atmosféru. Pre
            mnohých z nás bol práve Oxford najsilnejším zážitkom celého výletu.
            Záverečný deň patril opäť Londýnu. Videli sme Kensington Palace, navštívili interaktívne Science
            Museum, prešli sme sa cez Hyde Park a pred odchodom domov sme stihli aj nákupy na známej
            Oxford Street. Domov na Slovensko sme sa vracali unavení, ale s množstvom nezabudnuteľných
            spomienok a nových skúseností. Hoci cesta autobusom bola únavná, určite na ňu budeme radi
            spomínať.
            Text a foto: Nelly Antolíková, 2.A

      • Kontakty

        • Gymnázium
        • 054/ 7322325
        • Dukelská 26/30, Giraltovce
          Slovakia
        • 52800318
        • 2121157643
        • Mgr. Róbert Mihalenko
          0915965726
        • Mgr. Viera Vargová
      • Prihlásenie