EPAS

Ambásadorská škola Európskeho parlamentu

EPAS – Ambásadorská škola Európskeho parlamentu

11 študentov   Gymnázia (žiaci septimy, druhého a tretieho ročníka),   sa tento školský rok zapojilo   do vzdelávacieho programu pre stredné  školy, do Ambasádorskej školy Európskeho parlamentu (European  Parliament Ambassador School, = EPAS). Jeho cieľom je zvýšiť povedomie mladých ľudí o Európskej únii, podnietiť ich záujem o európske dianie i o aktívne zapájanie sa doň, vrátane vyššej účasti mladých vo voľbách do Európskeho parlamentu (EP)  25.mája  2019. Títo študenti –  junior ambasádori a ambasádorky  (Samuel Hamara,  Tobiáš Hamara, Simona Hlavinková,  Ivan Hliboký,  Eva Chalupková, Dávid Dacvinský, Erik Lukáč, Andrej Oravec, Ján Orečný, Peter Galeštok, Daniela Vargová) pod vedením Mgr. Janky Čorbovej (senior ambasádorky)  sa  počas celého  roka aktívne zapájali do rôznych aktivít  ktoré súvisia s dianím v EÚ. O všetkých našich aktivitách informujeme na sociálnych sieťach.

Koordinátor: Mgr. Janka Čorbová
Facebook: ambasádorské školy európskeho parlamentu – Gymnázium Giraltovce