Utečenci a migranti hľadajúci ich budúcnosť v spojenej Európe "Hodinová túra po rovinke!" 4,1 míle a viac... Ekonomická migrácia ako dobrý nápad? Výlet Pieniny Erasmus+ Mobilita Cyprus „Gymkáči“ na potulkách Exkurzia Prešov Erasmus+ Konferencia BA LOGO „Vývin migrácie na Slovensku od začiatku 20. storočia.“(beseda) Gymnazisti v Bulharsku ERASMUS+ a 1.A, Bratislava - Viedeň - Sereď Mobilita Rumunsko Projektová aktivita v Zelenej lagúne Migrácia - seminár pre učiteľov Gymnázia v Giraltovciach v rámci projektu ERASMUS+

Erasmus+

Prvé projektové stretnutie v školskom roku 2017/2018 v rámci projektu Erasmus+ „Refugees and migrants seeking for their future in the united Europe (past-present-future)“ sa konalo v septembri 2017 v partnerskej škole vo Vila Verde v Portugalsku. Pracovné stretnutie bolo zamerané na hodnotenie uplynulého roka, prezentáciu všetkých aktivít na národných úrovniach. Zástupcovia nášho gymnázia prezentovali všetky aktivity, ktoré sme aktívne zrealizovali s našimi žiakmi:

• mobility Lesvos, Cyprus
  • konferencia Erasmus+ v Štrasburgu
  • dotazník k problematike migrácie v Európe
  • beseda 4,1 míle – utečenecká problematika v EÚ a na Slovensku, môj osobný postoj k tejto téme
  • „turistika cez víkend“ – Náučný chodník Petrovce sme si prešli spolu s našimi žiakmi a ich rodičmi
  • exkurzia v Prešove – žiaci 1.A a kvinty
  • beseda o ekonomickej migrácii
  • prezentácia muzikálu  a našej kultúry v Tranzitnom tábore v Humennom
  • 3 dňová exkurzia „história migrácie v našich dejinách“ – Pieniny, žiaci 1.A a kvinty

Ku všetkým projektovým aktivitám boli vypracované CLIL materiály v anglickom jazyku, ktoré žiaci vypracovali a odovzdali koordinátorke projektu.

Ďalším a podstatným bodom programu na stretnutí v Portugalsku bolo plánovanie aktivít na nastávajúci školský rok a druhý rok bežiaceho projektu. Boli naplánované mobility učiteľov a žiakov a určené záväzné termíny, na priebežné odovzdávanie materiálov a boli na národných úrovniach prezentované plánované aktivity pre školský rok 2017/2018.

V posledný deň stretnutia bola vytvorená webová stránka k nášmu projektu, na ktorej budú na národných úrovniach zverejňované všetky aktivity k projektu.