Navigácia

Utečenci a migranti hľadajúci ich budúcnosť v spojenej Európe "Hodinová túra po rovinke!" 4,1 míle a viac... Ekonomická migrácia ako dobrý nápad? Výlet Pieniny Erasmus+ Mobilita Cyprus „Gymkáči“ na potulkách Exkurzia Prešov Erasmus+ Konferencia BA LOGO

Erazmus+

Utečenci a migranti hľadajúci ich budúcnosť v spojenej Európe

Obsah projektu:

Počas 20.st utečenci hľadali a ešte stále hľadajú lepšiu budúcnosť. Kvôli tomu Európa čelí neustálemu pohybu ľudí migrujúcich z ich krajín z politických, ekonomických dôvodov. Do dnešných dní tento problém migrácie nebol vyriešení. Všetky krajiny sa snažia vyriešiť tieto novovzniknuté problémy/iná kultúra, jazyk, náboženstvo/ týkajúce sa adaptácie nových ľudí prichádzajúcich z iných krajín.

Ciele projektu:

1.Preskúmať historické dôvody migrácie: ekonomické, politické

2.Preštudovať dopad migrácie na mládež, ktorých sa tento problém týkal, týka.

3. Povýšiť kultúrnu diverzitu a tolerantnosť jeden voči druhému bez ohľadu na rasu, náboženstvo...

4.Upovedomiť mladých, aby nevideli len negatíva prisťahovalectva do ich krajín, ale snažili sa nájsť niečo pozitívne, čo prinesú pre ich spoločnosť.

5. Povzbudiť mládež , aby sa snažili nájsť nejaké metódy ako ľahšie by sa mohli utečenci a imigranti integrovať do miestnej komunity. Hľadať spoločne, čo ich spája, nie čo ich rozdeľuje.

Spoločným cieľom je vytvoriť tolerantné prostredie pre všetkých bez rozdielu, kde sa zapoja nielen študenti, ale aj rodičia, učitelia a miestna komunita.

"Refugees and migrants seeking for their future in the united Europe"

Koordinátorka projektu: Mgr. Mária Kopčáková
Doba trvania projektu:: od 1.9.2016- 31.8.2019
Zapojené krajiny:: Cyprus, Taliansko, Portugalsko, Turecko, Grecko, Bulharsko, Rumunsko, Slovensko.

• ISIC súťaž o skipasy

Aj v zimnej sezóne 2018/2019 patrí preukaz ISIC, ITIC alebo EURO<26 k povinnej výbave každého lyžiara a snowboardistu.

Nezabudni na ISIC, ITIC alebo EURO<26 a uplatni si zľavu pri kúpe skipasu vo viac ako 20 lyžiarskych strediskách na Slovensku.

SÚŤAŽ:

Tu je link na FB https://www.facebook.com/328158473954865/photos/a.337447863025926/1736353339802031/?type=3&theater

Tu je link na kvíz https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScSfGlvCgaLx_fGf8ic4Ir_qaYr_0NzFLrZoKKuvyI0vJFWGg/viewform

• OZNAM

Nástup žiakov do školy po vianočných prázdninách je 08.01.2019 (utorok). Maturantom, ktorí sa uchádzajú o získanie certifikátu ECDL, oznamujeme, že testovanie bude 07.01. - 08.01.2019.

Mgr. Róbert Mihalenko

• Zahraj si o 10 bluetooth reproduktorov a 7 bluetooth slúchadiel. Odpovedz na tri jednoduché otázky správne a si v hre. Získaj pre niekoho skvelý darček alebo si výhru jednoducho nechaj pre seba. TUNE UP!!!

• 11 študentov nášho Gymnázia (žiaci septimy, druhého a tretieho ročníka), sa tento školský rok zapája do vzdelávacieho programu pre stredné školy, do Ambasádorskej školy Európskeho parlamentu (European Parliament Ambassador School, = EPAS). Jeho cieľom je zvýšiť povedomie mladých ľudí o Európskej únii, podnietiť ich záujem o európske dianie i o aktívne zapájanie sa doň, vrátane vyššej účasti mladých vo voľbách do Európskeho parlamentu (EP) v máji roku 2019. Títo študenti – junior ambasádori a ambasádorky (Ján Foltín, Tobiáš Hamara, Simona Hlavinková, Ivan Hliboký, Samuel Hliboký, Eva Chalupková, Dávid Kacvinský, Erik Lukáč, Andrej Oravec, Ján Orečný, Peter Galeštok) pod vedením Mgr. Janky Čorbovej (senior ambasádorky) sa budú počas celého roka aktívne venovať rôznym aktivitám ktoré súvisia s dianím v EÚ. Vytvoria informačné miesto o EÚ na škole, zorganizujú rôzne aktivity v rámci osláv Dňa Európy (9.mája), zúčastnia sa na simulovaných voľbách do EP a mnoho ďalších. V prípade záujmu ich môžete kontaktovať na spoločnej mailovej adrese EPASGymGir@gmail.com, alebo na Facebooku EPAS Gymnázium Giraltovce.

• OZNAM

Vážení rodičia, pozývame Vás na Rodičovské združenie, ktoré sa uskutoční dňa 12.12.2018 o 16:00 hod v kmeňových triedach.

Mgr. Róbert Mihalenko

• Gymnázium