Sobota 21. 4. 2018

• Gymnázium
    Dukelská 30, 087 20 Giraltovce

Statistics

• Do galérie Deň učiteľov boli pridané fotografie.

...keď maturanti učia...

• Na okresnom kole Olympiády v anglickom jazyku nás úspešne reprezentoval Ján Orečný, žiak 1.A triedy. To mu zaručilo postup na krajské kolo. Jánovi Orečnému srdečne blahoželáme.

• oznam pre Maturantov

Platnosť Preukazu ISIC/EURO26 v doprave je elektronicky nastavená do 30.6. 2018.
    Do 30. 6. 2018 môžete využívať žiacke cestovné vo vlaku, v autobusoch a MHD, ktoré
    kontrolujú dátum platnosti čipu priložením karty k čítačke, (napr. vlaky zdarma).

Vybrané autobusové spoločnosti ako SAD Bratislava, SAD Prešov a iné

akceptujú aj vizuálnu platnosť Preukazu ISIC/EURO26 potvrdenú známkou 09/2018 pri
    platbe v hotovosti až do konca septembra (neprikladáte šoférovi kartu na čítačku, len ukážete známku).

• odkaz: Galéria

S partnerskou školou v Poľsku Zespol Szkól Licealnych Ustrzyki Dolne sme úspešne zrealizovali už tretí veľký projekt zameraný aj na poznávanie, ochranu a rozvoj prírodného dedičstva prihraničného regiónu.

Na poznávaní a určovaní chránených a liečivých rastlín pohraničia sa podieľali prírodovedné skupiny vytvorené z poľských a slovenských žiakov. Slovenskú skupinu tvorili žiačky 3.A v tomto zložení: Iveta Bartošová, Klára Marcineková, Alexandra Mašlejová, Simona Mikytinová, Zuzana Oravcová, Barbora Paľová, Lucia Tchuriková a Kristína Vasilišinová. Počas realizácie projektu sme absolvovali dva trojdňové výmenné pobyty a jeden dvojdňový, a to na Slovensku a v Poľsku.

• Na základe odporúčania Regionálneho úradu verejného zdravotníctva vo Svidníku, z dôvodu vysokého výskytu chrípkových ochorení prerušujeme výchovno - vzdelávací proces na škole v čase od 16.02. 2018 do 19.02.2018.

• Vážení rodičia, pozývame Vás na Rodičovské združenie, ktoré sa uskutoční dňa 12.02.2018 o 15:30 hod v kmeňových triedach. Zároveň Vás pozývame na divadelné predstavenie žiakov tretieho ročníka, hneď po skončení triednych RZ v priestoroch telocvične.

Mgr. Róbert Mihalenko

• Rada mládeže Prešovského kraja sa spolupodieľa na prieskume týkajúceho sa využívania vzdelávacích poukazov. Nižšie sú uvedené linky s dotazníkmi pre žiakov aj pre rodičov.

Uvedený prieskum je zameraný na zber dát ohľadne využívania a povedomia mládeže a rodičov o vzdelávacích poukazoch.

Dotazník pre žiakov: https://goo.gl/forms/GwxpRFJcc0h1JoTx2

Dotazník pre rodičov: https://goo.gl/forms/dpFI3JsyfUkm0Njh2

• odkaz: Gymnázium

Gymnázium na východe Slovenska žnie medzinárodné úspechy: Cenu im odovzdal člen britskej kráľovskej rodiny.

• Ako sme Vás už informovali, študenti druhého ročníka Gymnázia z Giraltoviec sa zapojili do súťaže Euroscola 2018. V piatok 15.12.2017 Informačná kancelária Európskeho parlamentu v Bratislave vyhlásila výsledky. Na toto podujatie sme boli pozvaní aj my, piati zástupcovia našej triedy. Na slávnostnom vyhlásení výsledkov za účasti poslancov EP Moniky Beňovej, Vladimíra Maňku, Ivana Štefanca a Jany Žitňanskej sme sa dozvedeli, že víťazmi dvanásteho ročníka Euroscola sa stáva naša trieda.

Pod vedením našej triednej učiteľky Janky Čorbovej sme sa vo svojom projekte venovali téme kultúrneho dedičstva a zorganizovali sme množstvo aktivít, vrátane prezentácií na iných školách, vedomostných testov, dotazníkov, európskeho pexesa či „eurolavičiek“. Vrámci projektu sme si pozvali viacero hostí, napríklad ministra zahraničných vecí a predsedu 72. zasadnutia Valného zhromaždenia OSN Miroslava Lajčáka, europoslankyňu Moniku Smolkovú, poslanca NR SR Mikuláša Krajkoviča a podpredsedu vlády pre investície a informatizáciu Petra Pellegriniho. Oslovili sme ľudí prostredníctvom ankiet či vedomostných testov. O našich aktivitách sme informovali na webovej stránke školy, v miestnych a regionálnych novinách.

• Gymnázium
    Dukelská 30, 087 20 Giraltovce